В кінці року прийнято підводити підсумки, оцінювати результати роботи, і звичайно, будувати плани на майбутнє.  Напружений і складний був рік: пандемія, карантин, кризові прояви в економіці і в бізнесі.  Життя рухається далі, і ми віримо, що переможемо всі проблеми.

Наша Компанія та наш колектив не знижували робочих обертів.  За минулий рік пул клієнтів поповнився кількома десятками нових.  Наш флагманський продукт SRM система APS SMART показує відмінні результати в управлінні закупівлями різних сфер бізнесу і цей рік не став винятком.

Найактивніші галузі в застосуванні інновацій 

У 2020 році одним з найбільш активних в автоматизації секторів  був і є  – аграрний, а також суміжні до нього бізнеси: виробництво добрив, комбікормів, посівного матеріалу, кормів тощо.  Україна – аграрна країна, наші аграрії, особливо молоде покоління все більше і більше тримають руку на пульсі технологій.

Другими за інновацій стали підприємства харчової переробної промисловості.  Ринкова ситуація диктує для переробників жорсткі правила виживання, виконати які без модернізації бізнес-процесів неможливо.

Третіми є – компанії рітейл спрямованості та компанії державного сектора.

Приклади цікавих проектів по автоматизації закупівель з компаніями

Агрохолдинг Inter Edinstvo Holding – група компаній, що спеціалізуються на агропромисловому виробництві.  Велике виробництво комбікормів і кормових добавок.  ТМ «Щедра Нива», «Баланс Оптима», Feedline, BestMix.

ГК «АГРОТРЕЙД» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг завершеного циклу (виробництво, переробка, зберігання та торгівля сільськогосподарською продукцією (зерно, зернобобові, олійні культури, тощо ).

Польсько-українська компанія AGROVIT GROUP – виробник мінеральних добрив.  ТМ «NANOVIT».

Особливості проекту: автоматизація управління закупівель сировини, в т.ч.  зарубіжної, контрактація, формування замовлень.

Агро компанія «Зелена долина» – багатогалузевий виробничий комплекс: тваринницькі комплекси, племінний завод, комбікормовий цех, цукровий завод, хлібоприймальне підприємство.

Особливості проекту: консолідація заявок на закупівлю, відбір постачальників, інтеграція (передача даних) в 1 С.

Calipso Invest Corp.  ( «КАЛІПСО») – аграрний холдинг, об’єднує в своїй структурі підприємства з транспортування, закупівлі, зберігання, здійснює торгівлю товарами широкого попиту.

Goodvalley Ukraine – українська с/г компанія з данським корінням, 2й за розміром комплекс з вирощування свиней в Україні.

Особливості проекту: критеріальний відбір постачальників, узгодження рішень з закордонними акціонерами.

Бунге Україна – український підрозділ компанії Bunge Ltd., крупний зернотрейдер, 2й за розміром виробник соняшникової олії.  ТМ «Олейна», «Розумниця», «Золота Краплинка».

Особливості проекту: збір заявок з усіх регіонів, консолідація і узгодження, відбір постачальників та погодження з офісами керуючої компанії, в т.ч. у Женеві та Барселоні.

Терра Фуд – найбільший виробник молочної продукції в країні: 11 підприємств, експорт продукції до 60 країн світу.  ТМ «Ферма», «Premialle», «Тульчинка», «Біла лінія», «Золотий резерв»,   та ін.

Особливість проекту: пілотне впровадження у департаменті логістики, відбір постачальників за 2 години.

ЛЮКСОПТІКА – найбільша мережа оптики, 189 магазинів оптики по всій Україні.

Укравтогаз – підрозділ Нафтогаз Україна.

Особливості проекту: консолідація заявок на закупівлю, інтеграція з системою ProZorro, організація процесу закупівель відповідно до закону про державні закупівлі;  віддалене впровадження проекту без залучення персоналу замовника.

ТОП найбільш затребуваних функцій автоматизації закупівель

Підсумовуючи виконані за цей рік проекти, можемо виділити ТОП 6 найбільш затребуваних функцій автоматизації закупівель та управління ланцюгами постачання:

Збір заявок/потреб на закупівлю, консолідація і узгодження не залежно від територіальної приналежності офісів та керуючої компанії,

Тендери онлайн,

Управління  взаємовідносинами з постачальниками,

Інтеграція з передаічі даних в облікові системи компаній (традиційний тренд),

Укладання Контрактів в електронному вигляді (Контрактація), а також Формування електронних Замовлень.

Хочемо відмітити, що в цьому році зросла популярність функціоналу з Контрактації та Формування замовлень.  З одного боку, це зумовлено потребою у створенні «наскрізних зв’язків» в управлінні ланцюгами постачання, з іншого, особливостями нашого сьогодення, потребою мінімізації людських контактів під час пандемії.  Тому багато традиційних «людських» дій і процесів перекладається на автоматизовані бізнес-процеси. До того ж впровадження SRM системи можливо проводити дистанційно без залучення до робіт персоналу замовника.

Схожі записи