тендерні закупівлі

Ми зібрали тендери всіх наших замовників!

Торги провідних підприємств України-клієнтів APS SMART, що публікуються на платформі Salesbook. Електронні торги на майданчику здійснюються комерційними підприємствами і використовуються для проведення закупівель та продажу своїх товарів через аукціони:

Немає часу шукати тендери по всьому інтернету?

Закупівлі в Україні: лікнеп. Все про тендерні закупівлі

Тендери на закупівлю: законодавство, процедури, документація, порядок проведення та участі.

Публічні держзакупівлі Prozorro

Державні закупівлі. Електронна система закупівель Прозорро – функції, майданчики, правила. Нове: закупівлі через електронний каталог – маркетплейс Прозорро Маркет.

Комерційні тендери та аукціони: автоматизація торгів APS SMART

Електронні торги як ланка єдиної системи закупівель: автоматизація від заявки до поставки.

Автоматизація тендерів і аукціонів

Тендерні закупівлі з APS SMART – це автоматизація тендерів і всіх процедур електронних торгів, яка забезпечує найкращий вибір з отриманих тендерних пропозицій, максимальну об’єктивність рішень по закупівлях і повну прозорість процесу для керівництва та контролюючих організацій.

Прискорення проведення тендеру
ЕКОНОМІЯ ЧАСУ 70%
Професіоналізм закупівель
ЯКІСНИЙ ЗРІСТ 100%
Зниження витрат
В ЦІЛОМУ ДО 30%
Безпека тендерного процесу
КОНТРОЛЬ І ОБ'ЄКТИВНІСТЬ 100%

Вигоди для закупників

Вигоди для продавців

Прискорення укладання контракту
ЕКОНОМІЯ ЧАСУ 50%
Зниження витрат на укладення договорів
В СЕРЕДНЬОМУ НА 75%
Прозорість продажу
КОНТРОЛЬ І АНАЛІТИКА АУКЦІОНІВ 100%
Збільшення обсягу продажу
2-5%

Актуальне про тендерні закупівлі в Україні

Що таке тендер і де застосовуються тендерні торги

Тендер – це процес вибору постачальника товарів (робіт, послуг) на конкурентних засадах. Як правило, під тендером на закупівлю розуміють торги на зниження, або реверсивний аукціон – де переможцем стає учасник, що запропонував найменшу ціну. Така схема закупівлі дозволяє закупникові (організатору торгів) оптимізувати витрати, відстежувати ринкові коливання цін і поповнювати свою базу постачальників. Постачальники (учасники й переможці торгів) таким чином можуть вибудувати довгострокові взаємини з покупцем своїх товарів (уклавши контракт на постачання) та розширити свою клієнтську базу.

Автоматизована інформаційна система APS SMART дозволить не тільки значно спростити проведення тендерних процедур закупівель та зменшити залежність результату від кваліфікації менеджерів із закупівель, а й об’єднати всі закупівлі і закупівельні процеси в єдиний контур, з метою контролю та економії витрат. Детальніше про можливості системи читайте на нашому сайті.

Законодавство України зобов’язує підприємства державної форми власності здійснювати свої закупівлі виключно публічно і з дотриманням добросовісної конкуренції серед постачальників, тому під терміном «тендерні закупівлі» часто маються на увазі державні або, у визначенні закону, – публічні закупівлі. Для опублікування інформації про проведення та результати публічних закупівель створена інформаційна електронна система  PROZORRO.

Чим регламентується проведення тендерів

Основний законодавчий акт, який регламентує порядок здійснення тендерних закупівель – це Закон України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015, зі змінами та доповненнями. Закон вступив в силу для всіх державних закупників із 1 серпня 2016. Закон регулює проведення закупівель для потреб держави і територіальних громад і не поширюється на проведення так званих корпоративних, або комерційних торгів, тобто закупівель комерційних підприємств і організацій, однак електронні майданчики комерційних торгів використовують такі самі принципи проведення торгів.

Нові правила тендерних закупівель з 2020 р.

16 жовтня 2019 р Президентом України підписано Закон № 114-IX про внесення змін до чинного ЗУ «Про державні закупівлі». Зміни настільки істотні, що фактично діючий закон викладається у новій редакції. Зміни набрали чинності через 6 місяців з дня опублікування Закону № 114-IX, з 19 квітня 2020 року.

Класифікация (види) закупівель

Залежно від суми закупівлі поділяються на «допорогові» (менш ніж на 200 тис.грн. Для товарів і послуг та 1,5 млн.грн. для робіт) і «надпорогові» (сума закупівлі дорівнює або більше зазначених сум). Термінологія є загальною для використання, але безпосередньо в законі не зазначена. Допорогові закупівлі здійснюються відповідно до загальних принципів, що є зазначеними у законі, але окремо процес їх здійснення не було врегульовано, при цьому такі закупівлі могли проводитися без використання системи Prozorro.

Як здійснюються спрощені закупівлі

Термін «спрощені закупівлі» введений законом № 114-IX і має на увазі закупівлі в рамках від 50 до 200 тис.грн. для товарів і послуг та до 1,5 млн.грн. для робіт. Такі закупівлі повинні будуть проводитися через електронні торги на акредитованих майданчиках Prozorro або ж шляхом купівлі у продавців через електронний каталог PROZORRO MARKET.

Як здійснюється процес закупівель

Весь процес державних закупівель, починаючи від планування і закінчуючи укладанням договору на постачання, є публічним. Річний план закупівель і всі зміни до нього обов’язково публікуються на порталі Prozorro. Після публікації в системі оголошення про початок проведення процедури закупівлі та відповідної документації, процедура вважається відкритою. Після визначення переможця публікуються звіти про результати, про факт укладання та про виконання договору. Весь процес прийняття рішень про закупівлі здійснюється через спеціально створений закупником тендерний комітет.

Які є тендерні процедури закупівель

Основною процедурою закупівлі є відкриті торги, тобто торги, в яких може взяти участь будь-який зацікавлений потенційний постачальник. Новими правилами закупівель (з 19.10.2020) введені торги з обмеженою участю, в яких учасники будуть проходити кваліфікаційний відбір. Всі торги проводяться через електронний аукціон (другий етап торгів після прийому / відбору пропозицій), який визначає переможця. Процедура конкурентного діалогу може застосовуватися для закупівлі складних послуг або робіт, на етапі формування вимог до них. Переговорна процедура закупівлі проводиться як виняток в обумовлених законом випадках і за своєю сутністю не є тендерною процедурою, тому що не містить конкурентного відбору пропозицій.

Як складається тендерна документація

Тендерна документація – це оголошений закупником повний перелік вимог до потенційного постачальника. Документація повинна включати вичерпну інформацію про предмет закупівлі, умови постачання, критерії відбору учасників і переможця, вимоги до тендерної пропозиції і термін її подання. У разі запитань учасників закупник надає додаткові роз’яснення або вносить зміни до опублікованої тендерної документації, з автоматичним подовженням терміну прийому пропозицій.

Що таке тендерна гарантія

Закупник має право виставити вимогу про забезпечення тендерної пропозиції, а також виконання договору поставки. Як правило, кошти для забезпечення надаються учаснику банком у формі банківської гарантії. У цьому випадку учасник тендера одночасно з подачею пропозиції або при укладенні договору надає тендерну гарантію в необхідному розмірі. Якщо учасник не перемагає в тендері, сума тендерного забезпечення йому повертається. Випадки неповернення забезпечення, а також його максимально допустимий розмір визначаються законом.

Державні закупівлі: система публічних закупівель Prozorro

Для чого потрібна електронна система закупівель Prozorro

Інформаційна система PROZORRO створена для протидії корупції шляхом відкритості інформації про проведення закупівель для потреб держави (закупівель державних підприємств і корпорацій) та територіальних громад. Система виконує основні функції:

  • Зберігання бази даних про державні (публічні) закупівлі;
  • Проведення електронних торгів (аукціонів) з забезпеченням принципів добросовісної конкуренції, прозорості та економічної ефективності.

Система електронних закупівель забезпечує рівний і відкритий доступ до будь-якої інформації про проведення публічних (державних) закупівель, починаючи від планування і оголошення про відкриття процедури закупівлі, до її завершення (виконання укладеного контракту на постачання). Це дає можливість опротестувати рішення про закупівлю, якщо воно носить дискримінаційний характер по відношенню до інших учасників, а також проводити моніторинг закупівлі відповідно до законодавчо встановленої процедури. Електронні торги Prozorro забезпечують незалежний (автоматичний) вибір найбільш економічно ефективної торгової пропозиції на поставку товару (послуг, робіт).

Структура й учасники системи

Електронна система закупівель Prozorro складається з порталу Prozorro.gov.ua, на якому публікується кожен розміщений тендер на закупівлю і офіційні роз’яснення щодо їх проведення, та мережі електронних майданчиків, через які здійснюється доступ закупівельників і постачальників до інформаційної системи: розміщення тендерів та їх проведення. Електронні торгові майданчики для приєднання до системи проходять авторизацію (перевірку на відповідність вимогам системи).

Система управління закупівлями APS SMART інтегрується з Prozorro, а також з внутрішньо корпоративними ERP-системами, що сприяє консолідації потреб в рамках всієї корпорації та прискоренню процесу узгодження. Державні закупівлі з використанням APS SMART стануть економніше і швидше – про вигоди системи для організацій державного сектору дивіться докладніше на нашому сайті.

Як здійснюються публічні закупівлі Prozorro

Інформація про проведення державних закупівель обов’язково публікується в системі організаторами торгів. Умови участі в тендері визначаються самим закупником, проте вони не повинні містити дискримінаційних вимог – тобто якихось особливих умов, що надають можливість участі в тендері тільки обмеженому колу осіб, незалежно від наявності аналогічних необхідних товарів (робіт, послуг) та умов їх постачання в інших потенційних учасників.

Учасник, що хоче запропонувати закупникові свій товар (роботи, послуги), реєструється в системі й подає тендерну пропозицію. Учасник може подати тільки одну заявку в межах одного лота. Подання тендерних пропозицій на електронних майданчиках є платним. Тендерна пропозиція проходить автоматичну оцінку (в разі, якщо замовником встановлені й інші критерії, крім ціни, за вказаною ним методикою розраховується приведена ціна). Пропозиція може бути відхилена незалежно від заявленої ціни, якщо потенційний постачальник не відповідає встановленим у тендерній документації критеріям. Якщо пропозиція прийнята, наступним етапом проводиться електронний аукціон. Перед проведенням кожен з учасників може бачити всі запропоновані ціни. В процесі аукціону учасник може зменшити первісно запропоновану ним ціну не менше ніж на один крок на кожному етапі аукціону (розмір кроку встановлюється організатором торгів із дотриманням законодавчих обмежень). Після визначення переможця автоматично розкривається інформація про подані пропозиції, учасникам надсилається повідомлення про переможця аукціону.

Prozorro Market: електронний каталог (e-каталог)

Прозорро Маркет є частиною системи державних закупівель Prozorro, яка функціонує за принципом онлайн-магазину. Закупівельники можуть здійснювати тут допорогові, або спрощені закупівлі. Постачальники проходять процедуру відбору адміністратором електронного каталогу (перевірку на відповідність до опублікованих критеріїв) і розміщують в каталозі свої товари з актуальними цінами. Замовник публікує своє замовлення і вибирає товар. В процесі вибору він має доступ до самих пропозицій (інформації про товар і ціну), але не до даних про постачальника. Після вибору і отримання підтвердження від постачальника інформація розкривається автоматично і сторони укладають договір на поставку, а замовник публікує звіт про закупівлю. Процес, побудований за принципом маркетплейса, є зручним для «стандартних» періодичних закупівель (наприклад, канцелярського приладдя для потреб офісу), значно спрощує і прискорює процедуру закупівлі. Принципи та порядок державних закупівель із використанням електронного каталогу (що таке e-каталог, як він функціонує) регламентуються Законом України №114-IX від 19.09.2019.