В процесі впровадження проектів автоматизації (особливо якщо ця автоматизація зачіпає декілька робочих ділянок, процесів і завдань) дуже часто виникає питання інтеграції нової автоматизованої інформаційної системи – наприклад, системи управління закупівлями APS SMART – з системами або сервісами, що вже працюють в ІТ-контурі компанії.

Навряд чи треба багато розповідати, що інтегрована інформація/дані дуже допомагають у бізнес-житті компанії, оптимізують ресурси і процеси, полегшують життя рядового користувача, зникає необхідність для виконання своїх обов’язків поперемінно використати декілька програм; всі дані присутні в одній системі. Глобальним завданням інтеграції IT-систем є побудова єдиного інформаційного середовища компанії.

У портфелі нашої команди більше 30 вдалих інтеграцій. Ми трошки розповімо, як у нас відбувається впровадження та інтеграція системи управління закупівлями з іншими системами або сервісами – широко відомими, як SAP і 1C, або будь-якими іншими, які використовуються Замовником в процесі діяльності підприємства.

Етапи інтеграції системи.

Після аналізу процесів компанії, ми як Виконавець разом із Замовником вирішуємо, що і як буде інтегровано. Замовник може займатися інтеграцією силами свого персоналу (усі необхідні документи і методи ми надаємо), або може залучити до цієї роботи наших фахівців. Для комплексного впровадження проекту, ми можемо запропонувати аутсорсинг робіт і послуг, у рамках якого, наші фахівці напишуть не лише необхідну документацію з інтеграції для Замовника, а, власне, й сам інтеграційний програмний код для передачі даних.

Одним із найважливіших завдань на етапі підготовки до технічного виконання інтеграції є розробка “інтеграційної карти”. Цей документ є “дорожньою картою інтеграції”, де детально розписуються потоки даних, напрямки, поля інтеграції систем, сервісів. Інтеграційна карта може бути як верхнього рівня, так і деталізована. Її правильна, якісна і професійна підготовка є запорукою успіху всього інтеграційного процесу.

Модуль інтеграції.

На технічному рівні інтеграційне рішення – це досить великий комплекс засобів. Він включає інтеграційну платформу – спеціалізований Модуль APS INTEGRATION, який забезпечує об’єднання додатків між собою, а також засоби і методи інтеграції інформації.

За допомогою Модуля Інтеграції виконуються такі функції:

  • Підключення до інформаційних систем, об’єднання розрізнених інформаційних систем та інструментів в єдиний програмний бізнес-простір;
  • Коректність обробки даних (наприклад, правильна маршрутизація, оновлення даних, перетворення форматів/даних);
  • Перевірка на надійність, безпеку і цілісність даних.

В т.ч.:

  • Доступ до web- сервісів (Prozorro) ;
  • Передача інформації з/у будь-яку облікову систему ( SRM SAP, 1С, MC Dynamics, і т.п.), у тому числі «самописні»;
  • Зчитування/запис інформації з інших бізнес систем і додатків (WMS, BI, CRM, ін.);
  • Інтеграція у рамках SRM APS SMART, дозволяє передавати дані про номенклатури закупівель, замовлення, оплати в облікові системи, отримувати інформацію про складські залишки і прийомку товару з/у WMS систем, дані про постачальників в CRM, інше.

Ми оперуємо сервісно-орієнтованими підходами і апробованими методами в цілях:

  • гнучкості налаштувань під специфіку замовника;
  • забезпечення двостороннього процесу обміну даними (master or slave);
  • отримання і передачі інформації на будь-якому етапі торгової процедури.

Таким чином, інтеграція автоматизованої інформаційної системи управління закупівлями (SRM) APS SMART здійснюється максимально швидко і безпечно. В результаті, наші клієнти отримують інтегроване рішення з будь-якою корпоративною системою, комбінаторику мікро-сервісів (модулів) під будь-які завдання та трансграничні можливості для роботи свого бізнесу.

Схожі записи