KPI (Key Performance Indicator) або як у нас його називають “ключовий (і) показник (и) ефективності” (КПЕ) – використовується для назви одного або декількох кількісно вимірних індикаторів, що відображають факт досягнення (або відсутності) успіху у поставлених цілях конкретної (наприклад, закупівельної) діяльності. Хоча обмежуватися тільки поняттям “ефективність” відносно KPI не варто. За допомогою KPI можна вимірювати й інші параметри, наприклад:

  • KPI результату – скільки і який результат отримали;
  • KPI витрат – скільки ресурсів було витрачено;
  • KPI функціонування – показники виконання бізнес-процесів (оцінка відповідності процесу необхідному алгоритму його виконання);
  • KPI продуктивності – похідні показники, що характеризують співвідношення між отриманим результатом і часом, затраченим на його отримання;
  • KPI ефективності (показники ефективності) – похідні показники, що характеризують співвідношення отриманого результату до витрат ресурсів.

По суті, “якщо є розуміння мети (що треба виміряти і для чого), джерела даних і можливість їх використати, а також відповідний інструментарій (систему) – виміряти можна практично все”: говорять наші фахівці з консалтингу.

Команда APS у рамках підготовки до автоматизації закупівель зробила аудит закупівельних бізнес-процесів з подальшою автоматизацією для великого FMCG виробника. Проект пішов добре, з боку Замовника питань в подальшому не було, але все таки “приглядати” за проектом потрібно і це входить до обов’язків наших консультантів.

І ось, у черговий візит до цього Замовника, виявилося, що наш модуль KPI APS SMART використовується не лише для оцінки закупівель, але і практично для усієї діяльності компанії. Канцелярія рахувала оброблені документи, служба безпеки проведені перевірки, виробництво відповідність готової продукції нормам виробництва і кількість браку, юристи – перевірену документацію і так далі.

Ми припускали, що це, звичайно, можливо, але даний випадок був приємною несподіванкою. Власне, сам інструмент APS KPI, його гнучкість і адаптаційні можливості під потреби і конкретні цілі підприємства стали причиною такої експансії. ​

До APS SMART закладені багато спеціалізованих алгоритмів розрахунків KPI для закупівель і не тільки, їх підбір відбувається за принципом “best practice” від кращих корпорацій.

Крім цього, у модулі є можливість “ручного” додавання КПЕ, розрахунків до них, внесення даних.

Набір закладених алгоритмів і можливість ручного додавання сприяє тому, що модуль може бути застосований практично у будь-якому підрозділі і до будь-якого співробітника, і виміряти у ньому можна все – від багатовимірних показників виконання “плану-факту” виробництва морозива, до знайомого з дитинства: “1 удав = 38 папуг”!

Автоматизована система управління закупівлями APS SMART та наша команда експертів готові сприяти підвищенню конкурентоспроможності вашого бізнесу!

Схожі записи