У наш час інтернет-торгівля ні у кого не викликає подиву.  Ми заходимо в інтернет-магазин за покупками так само, як і в звичайну торгову точку «за хлібом» біля будинку.  Незважаючи на деякі відмінності у підходах / інструментах роботи інтернет-торгівлі для В2С і В2В ринків, багато  з них працюють однаково ефективно і для покупця-людини і для покупця від бізнесу.

А чим відрізняються комерційні інтернет-торги В2В від комерційної Інтернет-торгівлі В2В і навіть В2В2С? … по суті мало чим, ну хіба що додаються тендерні формати купівлі / продажу.  Але в обох випадках ситуацією керує ринок, тобто працюють основні способи та інструменти стимулювання продажу.

Запропонувати покупцеві схожий товар, якщо потрібного немає в наявності або не влаштовує ціна – один із способів стимулювання продажу.  Навіть якщо це і купівля або збут у формі тендера або аукціону в В2В.

Запропонувавши закупнику «альтернативну  номенклатуру» або як в Інтернет-торгівлі це частіше називають «товар- аналог», наша система APS SMART дає можливість потенційному контрагенту підібрати заміну необхідного товару, якщо відсутній якийсь конкретний товар;  а також розширює «кут зору» закупника на характеристики цілої категорії товарів у порівнянні з тим товаром, який розглядався ним раніше.

Що таке товари-аналоги або альтернативна номенклатура в тендері

Це товари субститути або взаємозамінні товари, що відносяться до тієї ж товарної категорії, здатні задовольняти ті ж самі потреби.  Їх оригінальні «коди» відрізняються, але зі споживчої точки зору вони однакові.

Наведемо жартівливий приклад, навіяний нашим сьогоденням: замовнику потрібен препарат «фуфломіцін».  А у постачальника є «фуфломіцол», який містить «фуфломіцін».  У іншого постачальника «фуфлон», який теж містить «фуфломіцін».  В результаті кожен постачальник може вказати саме те, що у нього є і відповідає запиту, а закупник зможе вибрати, що йому більше підходить за ціною, якістю і т.п.

Як це працює

Прив’язки альтернативної номенклатури до позиції тендера можлива на етапі «Вибір рішення».

Підбір товару-аналога проводиться за деякими критичними численними параметрами.  Автоматичний алгоритм підбирає аналоги у межах заданих значень: “альтернативне найменування”, “альтернативна одиниця виміру” тощо, якщо у постачальника-переможця заповнені значення для цих критеріїв.

Ідентифікатори альтернативних номенклатур доступні до отримання зовнішньою системою за допомогою інтеграції з інших корпоративних систем (ERP, WMS).

У яких тендерах використовуються товари-аналоги

Альтернативні пропозиції по номенклатурі закупівлі можуть використовуватися у будь-яких товарних закупівлях, де у позиції є можливість взаємозамінності інгредієнтів, складових частин тощо.  У тендерах на будівництво, харчовому виробництві, фармації і т.п. У нашій практиці ця тема добре “зайшла” в агросекторі для закупівлі добрив з підбором аналогів за діючою речовиною.

Тож, кому цікаво – звертайтеся!

Також, читайте на нашому сайті про Логістичні параметри в тендері, для чого і кому вони потрібні .

Схожі записи