Що таке аукціони і у чому їхня вигода

Аукціон, Вікіпедія визначає, як – публічний продаж товарів, цінних паперів, майна підприємств, творів мистецтва та  інших об’єктів, що проводиться за заздалегідь встановленими правилами.

Аукціони бувають кількох видів і форм (відкриті й закриті). Найпоширеніший вид відкритого аукціону з підвищенням ціни (англійський аукціон). На ньому покупці пропонують свою ціну у відповідь на запропоновану іншим учасником (у випадку з електронними аукціонами – за допомогою електронного торговельного майданчика), перемагає найвища ставка. У закритому аукціоні всі покупці одночасно подають свої закриті заявки, ніхто не знає ставки інших учасників. У відкритому аукціоні зі зниженням ціни (голландський аукціон), торги починаються з найвищої ціни і поступово знижуються аукціонером, поки не знаходиться покупець, який прийме таку вартість.

Кожен вид аукціону має свої переваги і обмеження, але у будь-якому випадку це додатковий спосіб продажу та збуту, який до того ж відмінно працює в електронній формі. Аукціон це хороша альтернатива класичним довгим і важким перемовинам, можливість продавати без втомливих пошуків покупців. Прозоро, швидко і різними обсягами.

З нашого досвіду в окремих ринкових кон’юнктурах електронні аукціони показують навіть більш ефективніші результати, ніж звичні способи «прямого» продажу.

Також, аукціони частіше завершуються досягненням більш високих середніх продажних цін (порівняно з класичним переговорним продажем). Це пов’язане з тим, що витрати від розкриття інформації однакові для покупців і продавців; важлива інформація відома обом сторонам; немає ризику, а участь в аукціоні не пов’язана з великими додатковими витратами.

Ми не раз фіксували збільшення стартової вартості торгів від 5% – до <20%, а іноді стартова ціна на лот могла вирости в 1,5 – 2,5 рази!

Аукціон – ефективний маркетинговий механізм для виявлення контрагента (продавця) з найнижчою ціною – якщо ви покупець, або ж покупців з найвищою відправною ціною – якщо ви продавець. Наявність багатьох учасників тільки підсилює конкурентність аукціону, так як його процес націлений на залучення максимально можливої ​​кількості зацікавлених осіб (продавців / покупців) та їхнє змагання один з одним.

Завдяки використанню аукціонів можливе підвищення операційної ефективності і додатковий дохід 2,5 – 4,5% від річного обсягу продажу.

Використовуючи аукціонну форму збуту, ви отримуєте додатковий канал продажу. А також, можливість очистити склади від непотрібних вам ТМЦ, оновити деякі активи з мінімальними вкладеннями. І якщо говоримо про електронну аукціонну форму проведення, то це все прозоро, безпечно і контрольовано!

Де добре працюють аукціони

Ми не скажемо на 100% «за всю Одесу» (C), але з досвіду наших клієнтів (Kernel, Novus, OTP Банк, Глобине, ЛІАЦ, Астарта-Київ, UMG, Corum і ін.), точно знаємо, що прекрасно продається через аукціон:

 • Готова продукція (в т.ч .«складного типу»): енергоносії, нафта, газ, ліс;
 • Ексклюзив і дефіцит: земельні ділянки, нерухомість, антикваріат, предмети мистецтва, дозволи / ліцензування;
 • Заставне майно: нерухомість, автомобілі , дорогоцінні метали, техніка тощо.;
 • Неліквіди: залишки сировини, металу, пакувальних матеріалів; б/у автомобілі та спец.техніка;
 • Відходи: відходи тваринництва, вторсировина;
 • Сезонні товари та послуги: с/г продукція, оренда спец.техніки тощо.

APS SMART – APS SALES аукціони

Що ми можемо запропонувати в рамках SRM APS SMART – окремий модуль аукціонів / редукціонів APS SALES. Його функціональність включає:

 • Різноманітні моделі проведення торгів на продажу
 • Багатофакторні онлайн-аукціони
 • Зручну візуалізацію ходу торгів в режимі реального часу
 • Реалізацію «складних лотів» (де є присутня велика кількість позицій, критеріїв, атрибутів)
 • Налаштування діапазонів ставок і захист від помилок при подачі ставок
 • Автоматичний / мануальний вибір переможця
 • Автоматичний поділ обсягів між переможцями
 • Автоматична генерація документів відповідно до індивідуальних налаштувань
 • Електронний документообіг з контрагентами (КЕП)
 • Інтеграцію з корпоративними ERP, WMS, CRM
 • Реальну аналітику і статистику в онлайн режимі
 • Базу компаній, зацікавлених в участі в аукціонах.

А, якщо потрібно, розробимо спеціалізований функціонал під замовника.

Також, для посилення просування і максимального охоплення ринку для вашого збуту – публікуємо ваші торги та аукціони на нашій платформі закупівель і продажу Salesbook.

Аукціони – це вигідно! Телефонуйте, консультуйтеся!

Статті по темі:

Схожі записи