Остання ланка в ланцюжку постачання товару від виробника до покупця – це роздрібна торгівля, або ж ритейл. Ринок ритейлу в цілому, одна з найважливіших частин економіки країни, а роздрібна торгівля зокрема – величезний бізнес-сектор.

Класичний ланцюжок постачання товарів споживання має три рівні: продуктовий виробник- дистрибутор (гуртовий торговець)-роздрібна торгівля (від мега-супер маркетів до кіоску чи прилавку на базарі). Закупівлі мають безпосередній зв’язок та вплив на усі рівні ланцюга постачання, хоча на кожному рівні їхня специфіка та задачі мають значні відмінності.

Коли обговорюється тема закупівель у ритейлі, впершу чергу згадується про закупівлю-постачання товарів широкого вжитку для кінцевого споживача (B2C). Це дуже важлива тема, але, зауважимо,  що у рамках автоматизації управління закупівлями від APS , яку ми просуваємо, говоримо про закупівлі товарів та послуг компаній для власних корпоративних потреб, забезпечення функціонування, виробництва, тощо (В2В). Отже:

Головні особливості закупівель компаній роздрібної торгівлі для забезпечення власної діяльності

Що закупають ритейловики. До основних категорій закупівель із забезпечення діяльності торгових мереж відносяться витратні ТМЦ: торгове обладнання, IT-обладнання, електрика та кондиціювання, тощо; з послуг:  охоронні, клінінгові, мерчендайзингові і т.п. 

Обов’язкова умова закупівель у ритейлі: необхідність замовлень-постачань на регулярній основі.

Специфіка: ритейловики готові до альтернативної монетизації торгів, це пов’язано  із специфікою взаємовідносин з постачальниками. Постачальник-переможець платить за перемогу в торгах, вигода потрапити з товаром на полиці магазинів є преференцією.

Нові тенденції: роздрібна мережева торгівля тестує нові формати закупівель. Подекуди створюються тендерні закупівлі на FMCG товари з метою їх подальшого продажу на полицях магазинів. Через тендери закуповують окремі товарні категорії, не «скоропорти», товари, що мають більш вузьке/специфічне призначення або більш люксові товари,  і як правило, це не великі партії, але з потенційною можливістю продовження співробітництва.   

Наші нові клієнти з галузі ритейлу

Серед наших клієнтів є відомі компанії-ритейл оператори: Велмарт, Новус, Люксоптика, Ельдорадо.

Нещодавно до них долучилися кілька регіональних мереж:  

Мережа мультиформатних супермаркетів «Таврія В» (ГО м.Одеса), що не припиняє працювати у складних умовах, і навіть більше,  модернізує свої процеси, та грає на випередження, зокрема, у закупівлях. «Таврія В» починає автоматизацію процесу закупівель з фреш-групи.  

Fresh-товари, або зелений ритейл – один з найбільш складних товарних сегментів, позаяк якість товару напряму прив’язана до швидкості постачання покупцеві. Родючі українські землі можуть забезпечити зеленим товаром не тільки локальні потреби, а й мають великий експортний потенціал. В прямій залежності від задач та побудови стратегії роботи і збуту такого товару знаходиться прибутковість «фреш-торгівлі».

За допомогою мобільного застосунку APS Smart- APS Mobile «Таврія В» створила власну стратегію прямих (у полях!) закупівель у постачальників-фермерів. Ми щиро бажаємо успіху такому цікавому проекту.

Мережа непродуктових супермаркетів «ТА-DA!» (ГО м.Полтава; 30 магазинів у 19и містах України). Автоматизацію закупівель розпочала з класичного варіанту, застосовуючи модуль APS Tender-Reducion. Закуповують ключові категорії : торгове обладнання, ІТ-обладнання, кондиціонери, тобто основні засоби, ТМЦ.

Пропозиція від APS для компаній оптової та роздрібної торгівлі

Ми маємо величезний досвід в управлінні закупівлями та розуміємо специфіку вашої галузі. Для мега та супер оптовиків та ритейловиків, а також smb-торгівлі:

  • Організуємо централізовані закупівлі з ГО та підтримку для регіональних торгових точок;
  • Пропонуємо потужний та гнучкий у налаштуванні під ваші задачі тендерний блок;
  • Для «переторжки» запропонуємо використовувати оптимальне рішення – редукціони;
  • Впорядкуємо не специфічні для торгівлі  закупівелі (будівництво, аутстафінг, тощо);
  • Стандартизуємо операції по ТМЦ;
  • Посприяємо розвитку стратегічного партнерства з ключовими постачальниками, і навіть більше, домажемо залучити нових постачальників.
  • Завдяки автоматизації тендерних процесів ваша компанія отримає економію, що може сягати від 1% до 5% у залежності від категорії закупівлі.

Автоматизуйте управління закупівлями – долучайтеся до лідерів торгівлі!

Отримати презентацію з бізнес-кейсами APS автоматизації закупівель для оптової та роздрібної торгівлі

Схожі записи