Без перебільшення ми живемо у непростий час. Події останніх місяців стали важким випробуванням для кожного окремо та для всіх нас разом. Ми змушені перебудовувати нашу свідомість, наше життя, нашу економіку. Ми маємо вистояти і перемогти. І так буде!

Комерційні закупівлі APS SMART до та під час війни

Онлайн закупівлі: державні та комерційні.  Перший шок від подій, спад обсягів, поступове вирівнювання активностей, переформатування категорійних профілів закупівель, розвиток прямих форматів торгівлі. Принаймні, так виглядає ситуація у комерційному секторі. Попри значне зниження обсягів, потрібно віддати належне бізнесові – максимально швидка і гнучка реакція на виклики, переформатування та перезапуск активностей у нових реаліях.

На прикладі підприємства з агро сектору наведемо порівняння обсягів закупівель за два місяці:  лютий-квітень 2021 року та аналогічно лютий-квітень 2022 року:

Період 24.02.2021-21.04.2021Період 24.02-2022-21.04.2022
КатегоріяОборот, тис.грн.КатегоріяОборот, тис.грн.
ЕНЕРГОНОСІЇ (ПММ, ПАЛИВО ТВЕРДЕ, ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ)217,5ЕНЕРГОНОСІЇ (ПММ, ПАЛИВО ТВЕРДЕ, ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ)461,2
ПОСЛУГИ187,5ПОСЛУГИ252,5
ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ58,7ЗЗР81,5
ОСНОВНІ ЗАСОБИ ТА НЕОБОРОТНІ МАТЕРІАЛИ54,0СИРОВИНА ТА МАТЕРІАЛИ71,4
МІНЕРАЛЬНІ ТА ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА34,0ПОСІВНИЙ МАТЕРІАЛ51,5
СИРОВИНА ТА МАТЕРІАЛИ32,4ТАРА Й ТАРНІ МАТЕРІАЛИ44,7
ЗЗР27,0ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ42,3
КОРМА20,0КОРМА32,0
БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ14,4ОСНОВНІ ЗАСОБИ ТА НЕОБОРОТНІ МАТЕРІАЛИ18,6
ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ТВАРИН13,3МАСЛА5,2
МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ТВАРИННИЦТВА11,3МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ТВАРИННИЦТВА5,0
ПОСІВНИЙ МАТЕРІАЛ5,8МІНЕРАЛЬНІ ТА ОРГАНІЧНІ ДОБРИВА5,0
МАСЛА4,5БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ3,3
МАЛОЦІННІ ТА ШВИДКОЗНОШУВАНІ ТОВАРИ3,2 ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ТВАРИН1,8
ТАРА Й ТАРНІ МАТЕРІАЛИ1,0МАЛОЦІННІ ТА ШВИДКОЗНОШУВАНІ ТОВАРИ1,7

Навіть на побіжний погляд, зрозуміло, що відбулося суттєве  переформатування категорійних профілів закупівель. Ті товари, що спокійно і планомірно закупалися у мирний час (наприклад, будматеріали, матеріали для тваринництва, добрива, малоцінні матеріали, тощо), зараз значно впали у обсягах закупівель. Така ситуація склалася з різних причин: від суто економічного фактору – щось нині не на часі (будівельні матеріали, малоцінні закупівлі) до драматичного – у зв’язку з воєнними діями є певний дефіцит та утруднене постачання певних категорій (добрива, засоби захисту тварин, тощо).   Але, на противагу,  є  інші приклади, категорії ПММ, енергоносіїв, послуги, ЗЗР виросли у обсягах у 2 рази. І це закономірно: реакції ринку дорівнюють вимогам часу.

Мусимо констатувати, що на цей час загальні обсяги закупівель знизилися приблизно у 5-6 разів. Для порівняння: 02-04.2021 року через систему  АПС Смарт відбулося 13,1 тис. тендерів, на загальну суму 12,5 млрд. грн., відповідно за період 02-04.2022 тендерів – 5,1 тис., на суму 2 786 млрд.

На даний час найактивніше проводять класичні онлайн торги (тендери), ті підприємства, що не зазнали військових дій, в т.ч. з аграрного сектору та продуктової переробки. Нажаль, майже не закупаються з об’єктивних причин частина підприємств важкої промисловості, рітейлу, фінсектору, ІТ сектору.  

Чим допомагає APS SMART українському бізнесу

APS SMART як один з лідерів ринку автоматизації закупівель зберіг свою команду та основний пул клієнтів. Ми продовжуємо працювати далі, надаючи сервіси  та підтримку українському бізнесу у трьох напрямках:

  • автоматизація управління закупівлями, онлайн торгами за допомогою SRM системи APS SMART   .

Налагоджені процеси як ніколи важливі для стабільної роботи бізнесу;   

  • надаємо доступ до закупівель всіх тендерних майданчиків клієнтів APS SMART (>100) та можливість проведення швидких онлайн торгів на платформі SALESBOOK.

Агрегована інформація про торги українських комерційних компаній – максимальний доступ для постачальників;

  • створили формат прямого продажу-закупівлі через телеграм-канал APS_РАЗОМ 24/7.

 Забезпечення нагальних потреб українського бізнесу та волонтерів, швидкість та мобільність.

Швидкий прямий збут та закупівлі. Телеграм канал APS Разом 24/7

Ми вже розповідали про наш новий продукт –  канал прямого мобільного продажу та закупівель APS_РАЗОМ 24/7. 

Потреба створення каналу склалася як реакція на виклики сьогодення. Довгограючі і часто бюрократично затягнуті процедури закупівель в умовах війни не ефективні та по суті загрозливі для забезпечення бізнесу.  Кількість безтендерних закупівель зростає.  Працюючи з різними бізнес підприємствами і компаніями, ми бачимо, що продаж затребуваного товару відбувається фактично «з коліс», а кількість вироблених, але менш затребуваних товарів просто «кричить» про потребу збуту і, відповідно, просить більшого поширення та просування інформації, в той самий час, всі процеси зі збуту/закупівель потрібно робити максимально швидко, не «за столом»,  а на «на ходу» через телефон. Так виникла ідея нашого каналу АПС_Разом 24/7.

За два місяці APS_Разом 24/7 став телеграм-майданчиком з швидкого продажу та закупівель товарів, послуг для бізнесу і волонтерів. На сьогодні, кількість користувачів становить 2 тис., оголошень у день подається 100+, кількість переглядів кожного оголошення 600+, середній показник взаємодії у каналі 20%, контрактування від 5 до 20%  в залежності від категорії. Канал працює не тільки як дошка оголошень, наші фахівці-закупники стараються допомогти користувачам знайти один одного, також ми надаємо рекламні послуги у каналі.

Ми розуміємо, що поки нам далеко за обсягами до відомих інформаційних пабліків, але з огляду на те, що це спеціалізований сервіс і ми не збираємось зупинятися на досягнутому, то ж сподіваємося на хороші перспективи.  Зацікавилися – долучайтеся!

Все буде Україна!

Схожі записи