Правильне управління взаємовідносинами з постачальниками (SRM) може означати різницю між успіхом і невдачею у вашому ширшому ланцюжку постачання.
(С) Ян Болгер

SRM-дисципліна і SRMсистема

У 1983 році відомий консультант Петер Краліч запропонував використовувати термін «supplier relationship managment» (SRM) для позначення управління взаємодією з постачальниками. Поняття SRM широке, воно стосується діяльності підприємства, метою якого є підвищення можливостей, ефективності та якості закупівель – тобто тих процесів, що впливають на витрати компанії, допомагають оптимізувати робочі ресурси та відстежувати їх ефективне використання, формувати стратегію управління закупівлями.

Управління взаємовідносинами з постачальниками – базується на системному підході до оцінки постачальників, аналізу внеску кожного з них,  визначення та вибір найбільш ключових для продуктивності та безперервності бізнесу.

Управління взаємовідносинами з постачальниками використовується не тільки локально у закупівлях, а й в управлінні проектами, фінансами, операціями, логістикою, в цілому у   ланцюгах постачання. ТобтоSRM є однією з багатьох дисциплін, що входить  управління ланцюгами постачання.

А що ж тоді таке SRMсистема?  Програмне забезпечення.  Відповідно, абревіатурою SRM позначають клас комп’ютерних програм та автоматизованих систем, що дозволяють на сучасному рівні автоматизувати процеси зі взаємодії та управління роботою з постачальниками; оптимізувати їх вибір, оцінювати та відстежувати продуктивність роботи з ними; керувати документарними процесами – тобто дижіталізувати  всі важливі процеси, що пов’язані з пошуком, набуттям, оцінкою  та роботою  з контрагентами, як в рамках закупівель, так й управління ланцюгами постачання вцілому.

Задачі SRM

SRM це комплексний метод, що передбачає налагодження процесів роботи з постачальниками. Метою є розробка стратегії роботи з постачальниками та її впровадження. Зупинимося на основних блоках таких задач. 

Побудова взаємодії з постачальниками.  Включає сегментацію постачальників, оцінку з погляду цінності для компанії. Співставлення умов співпраці, визначення ризиків взаємодії на перших етапах співпраці. Аналіз та звітність щодо кожного потенційного постачальника.

Управління відносинами з постачальниками. Включає визначення найкращих пропозиції від постачальників, систематизацію даних, оцінку ризиків роботи з конкретним контрагентом, класифікацію постачальників, відповідно до стратегії співпраці,  робота з ключовими партнерами.

Взаємна вигода від співпраці між замовником та постачальником. Автоматизація значно спрощує процеси опрацювання пропозицій, відстежує дотримання регламентів і правил торгів, укладання угод.  Якщо обмін інформацією  між компаніями функціонально прозорий, зручний – це дозволяє замовнику запрошувати різних постачальників для участі у торгах, а постачальнику, що бере участь у відкритих тендерах, отримати можливість  додаткового каналу збуту своєї продукції. Відповідно, для обох сторін скорочуються витрати на забезпечення логістики, обслуговування закупівель та швидкість виконання своїх задача.

Розвиток стратегічних відносин. Є думка, щоб управління взаємовідносинами з постачальниками (SRM) працювало, увага має перейти від команди контрактування/постачання до менеджерів із зв’язків/корпоративних  акаунт-менеджерів

Такий підхід у локальному вираженні гарантує, що економія отримана в процесі, не  буде предметом спорів між закупівлею та оперативним управлінням,  а у глобальному, дозволяє  ділитися своїми досягненнями, інноваціями з подальшим «шерінгом» корисної інформації з іншими операторами ринку, створити  більш сприятливі умови для розвитку бізнесу, економіки.

SRM APS SMART і його 360° можливостей для взаємодії з постачальниками

SRM cистема управління постачальниками APS SMART надає повну функціональність для управління інформацією про постачальників та контрагентів, їхню продуктивність, дії та відносини з ними.

Наше програмне забезпечення спрямоване на наскрізний контроль робочого процесу з взаємодії, централізацію даних, автоматизацію процесів попередньої кваліфікації та оцінки, аналіз продуктивності, можливості вибудови стратегії, підтримку управління контрактами, а також полегшену взаємодію за допомогою функціональних можливостей Кабінету постачальника.

Коли ми говоримо про управління взаємозв’язками 360°, ми маємо на увазі підтримку повного циклу співпраці з постачальником від його пошуку,  кваліфікації, сегментації, оцінок ризику до залучення до торгів, моніторингу діяльності, perfomance managment та подальшої інноваційної співпраці, що забезпечується діяльністю наших фахівців та відповідним функціоналом SRM-системи.

Кабінет постачальника

  • Персональна інформаційна панель постачальника з усіма пов’язаними діями: призначені замовлення на закупівлю, доступні електронні тендери та електронні аукціони, перегляд контрактів тощо (доступно для авторизованих на клієнтських майданчиках постачальників).
  • Інструменти обміну миттєвими повідомленнями, автоматичні сповіщення для постачальників щодо оновлення даних.
  • Створення контрактів на основі шаблонів документів.
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°

Управління даними постачальника

  • Зберігання та відстеження всіх даних про постачальників (історія взаємодії з постачальниками, поточні ціни, загальна інформація про компанії).
  • Зберігання документів (контракти з постачальниками, рахунки/фактури, сертифікати, що підтверджують відповідність постачальника вимогам бізнесу тощо).
  • Аналітика роботи постачальника.
  • Сегментація постачальників (на основі продуктивності постачальника та рівня його залучення).
  • Інформаційні панелі з оглядом діяльності постачальника.
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
  • Моніторинг ризиків постачальників (репутаційна оцінка та ризик-менеджмент).
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
  • Перевірки відповідності постачальників. Рейтингування, групи ризику; можливість будувати категорійні стратегії.
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
  • Попередньо визначені робочі процеси для мінімізації проблем із постачальником, наприклад, аналіз проблеми, пропозиції вирішення, перегляд вирішення та затвердження.
  • Інформаційна панель ризиків (з оглядом системи статусів).
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°
  • Анкетування постачальника
Supplier relationship managment APS SMART. Сучасне управління взаємозв’язками 360°

Наші рішення для управління постачальниками надають повне керування роботою з постачальниками та можливості аудиту, зберігають  дані про постачальника, його діяльність з замовником в одній системі.

Завдяки якісним і кількісним системам показників, анкетуванню, ви можете отримати 360°  огляд своєї роботи з вашими постачальниками.

Результати впровадження SRM та його автоматизації

За допомогою впровадження SRM та автоматизації процесів можливо повернути інвестиції у ці проекти за 5-6 місяців і це тільки за рахунок економії.

Що саме закупівлі та компанія отримають від застосування supplier relationship management:

– створення єдиної бази постачальників;
– отримання кращих пропозицій від постачальників;
– підвищення лояльності постачальників;
– залучення додаткових джерел постачання;
– побудова взаємовигідної співпраці.  
– створення можливостей для реального аналізу потреб;
– зниження витрат та підвищення рівню контролю за витратами, їх оптимізація;
– збільшення економії на закупівлях,  реінвестування коштів у розвиток компанії.  
– пришвидшення узгодження та укладення контрактів;
– уніфікація документування, підвищення швидкості документообігу;
– підвищення прозорості закупівель, аудиторський слід.  
– скорочення закупівельного та логістичного циклів компанії;
– можливість керувати ланцюжком постачання;
– підсилення ринкової стійкості компанії.  

Результати впровадження управління постачальниками та його автоматизації не можливо перебільшити, позаяк, ефекти від впровадження (мається на увазі, якісне та правильне впровадження)  будуть впливати на велику кількість аспектів у діяльності компанії  фактично на всіх рівнях, від закупівель до ринкової стійкості самої компанії.

Хочете мати всю інформацію про постачальника?
Відстежувати, вимірювати та краще розуміти ефективність і ризики співпраці?
Будувати успішні стратегії взаємодії?
Ми знаємо як це зробити в єдиному інструменті! Зателефонуйте!

Схожі записи