Закупники і постачальники: виклики-2020.

Пандемія коронавірусу різко і несподівано змінила економічний ландшафт, зруйнувала бізнес-плани й прогнози, оголила не надто критичні до цього моменту недоліки та помилки управління виробництвом. Комусь довелося терміново коригувати маркетингову стратегію через зміну попиту, а у когось під загрозою опинилося постачання товарів. При цьому, ні у кого немає часу щоб плавно відкоригувати ситуацію. Канікули добрі за графіком, але багато підприємств, особливо ті, що працюють у замкненому циклі виробництва, не можуть собі дозволити канікул ні на відпочинок, ні, навіть, на карантин. Виробничий ланцюжок від постачання до збуту повинен працювати чітко, інакше можливий регрес і занепад, аж до зупинки потужностей і банкрутства. Закупівля сировини, товарів, послуг повинні здійснюватися безперебійно, незважаючи на ускладнені умови роботи.

Перебудовуючи і оптимізуючи свої бізнес-процеси в обставинах, що склалися, компанії також повинні турбуватися й про своїх співробітників, створювати умови для безпечної роботи у карантинний період. Віддалена онлайн робота, яку змушені практикувати в тій чи іншій мірі більшість українських підприємств, вимагає певного рівня автоматизації процесів управління – тому що управління в ручному режимі в нових умовах, що вже очевидно, знижує контрольованість і результативність підрозділів.

 

APS + SRM. Система проти невизначеності. 

Побудова бізнес-процесів управління постачанням, поставками і запасами – справа складна і кропітка, але що робити, коли час диктує свої умови?

Абревіатура APS розшифровується як Automated Procurement System. Автоматизована система управління закупівлями забезпечує не тільки автоматичне формування, засвідчення і передачу документів, а й автоматизацію процесів контролю та прийняття рішень у рамках діючих на підприємстві стандартів та правил.

Управління закупівлями ставить собі за мету забезпечити поставки у необхідних кількостях, за найкращою ціною і з дотриманням виробничого графіка – логічно, що важливу роль в цьому відіграє управління взаємовідносинами з постачальниками (SRM). Програма APS SMART має всі можливості для побудови та контролю за дотриманням регламентів роботи з постачальниками у залежності від їх ролі й місця в процесі забезпечення потреб основних і обслуговуючих підрозділів.

Ефект від застосування SRM системи у закупівлях довгостроковий та стабільний: стійкий ланцюжок постачання вносить свій внесок в економію витрат та зростання прибутку, а налагоджені контакти з постачальниками дозволяють своєчасно відреагувати на раптові коливання ринку.

SRM APS SMART розроблена, апробована і постійно поліпшується на основі практичного досвіду передових українських компаній, з урахуванням законодавчої, галузевої і регіональної специфіки. Це служить гарантією для максимально швидкого і «безболісного» впровадження системи в діючі закупівельні процеси компанії.

Система управління закупівлями дозволяє працювати віддалено, без шкоди для ефективності закупівель, безпечно для співробітників, продуктивно для ТОПів і із забезпеченням всіх політик безпеки для СБ та бізнеса в цілому.

 

 APS SMART: закупівельна діяльність без обмежень. 

Важлива деталь для нинішніх реалій бізнесу: розгортання системи можливо віддалено! без виїздів і відряджень співробітників. Дистанційне впровадження SRM – це оптимальне рішення на період адаптивного карантину. Таким чином був реалізований проект з автоматизації управління закупівлями для компанії Lifecell. Проект було запущено за 2 місяці (червень-липень ц.р.), всі роботи проведені віддалено, без присутності співробітників на місцях.

Хочеться відзначити, що для тих підприємств, у яких використовуються технології  системи SRM APS SMART для автоматизації тендерів, динаміка закупівель змінилася мало. Специфіка в розрізі по галузях залишилася така ж як і була, хто купував великі обсяги до карантину, фактично  такі ж закуповують і у карантин, covid 19 на них мало вплинув. Наприклад, агро та зерносфера провели біля 11 тис. тендерів, харчове виробництво більше 7 тис. тендерів, промислове виробництво більше 3 тис. тендерів. Менше тендерів провели рітейлери (1,5 тис.), телеком оператори (250 тендерів), фінансисти (95 тендерів), та логісти (94 тендери).

При цьому, компанії-лідери навіть у цей непростий час прагнуть нарощувати свої переваги на ринку, в тому числі автоматизуючи свої закупівлі. Так зробили: Лайфсел, Сантрейд, Агротрейд. Це може зробити і ваша компанія! Приєднуйтесь!

 

Контакти консультантів:  + 38(067)829-08-77

Схожі записи