Під приведеною вартістю в основному розуміють поточну вартість грошових коштів, які будуть отримані в майбутньому. Це поняття часто використовується в оцінці інвестицій та іншої фінансової діяльності, пов’язаної з майбутніми періодами. Закупівлі – це теж фінансова діяльність. Вибір товарів (і Постачальників) часто обтяжений не лише ціновими критеріями. Однотипні товари можуть мати різні характеристики, у тому числі умови їх постачання накладають додаткові параметри, що впливають на оцінку ухвалення рішення про закупівлю.

Розглянемо простий приклад. Ми знаємо, що Україна багато і успішно експортує курячі яйця. Яйця бувають різного типу (столове, дієтичне) і 3-х категорій згідно з термінами зберігання і якості. Зовсім не близькі країни ОАЕ, Ірак, Катар споживають нашої яєчної продукції на мільйони доларів і десятки тисяч тонн. Яйця є продуктом із  коротким терміном зберігання, швидкість доставки яєць на великі відстані має важливий чинник. Уявляєте собі процес продажу/закупки/оцінки такої продукції? Якщо щось, то просити курку почекати до наступної слушної нагоди для поставки не реально. Для спрощення таких закупівель в APS Smart ми пропонуємо використати функцію автоматизованої приведеної вартості з урахуванням нецінових критеріїв.

​Опишемо спрощено як це працює в APS. Закупник створює редукцион на закупівлю, окрім бюджету закупівлі він може вказати інші обов’язкові кількісні і якісні критерії. Постачальники зі свого боку, подають свої пропозиції на редукціон в т.ч. з відповідями на ті критерії, що запрошуються.

У АПС Смарт приведена вартість відображається:

а) у багатофакторному редукціоні при його проведенні в кабінеті постачальника;

б) у багатофакторному редукціоні в кабінеті закупника на етапі моніторингу пропозицій;

в) в тендері і у редукціоні в кабінеті закупника на всіх етапах після закінчення прийому пропозицій.

Система автоматично відповідно до закладених алгоритмів присвоює вагу (бали) кожному із критеріїв і розраховує приведену вартість.

Подальші торги проходять вже по цій передрозрахованій приведеній вартості. І у таблиці вибору рішення відображаються не просто рейтинг і ціна, а ціна і приведена вартість по кожній позиції і постачальникові.

Приблизно це може виглядати так:

Закупають:  Супермаркет Carrefour (ОАЕ).

Стартова ціна: 100 у.о.

Сортність, знижка :

 • 1 категорія – 20%;
 • 2 категорія – 10%;
 • 3 категорія – 0%.

Доставка, знижка :

 • 0-12 годин – 20%;
 • 12-24 години – 10%;
 • >24 години – 0%.

Продають (поставляють), Україна:

 • Овостар Юніон – яйця 1-ї категорії по 20 у.о. доставка 24 години;
 • Агрохолдинг Авангард – 2-ї категорії по 17 у.о., доставка 48 годин;
 • ПП Золотоношська птахофабрика – 3-тя категорія по 10 у.о. Беруться доставити за 5 годин власним чартерним рейсом.

Формула для розрахунку приведеної вартості: (знижка на сортність + знижка на доставку) – 100) х стартова ціна. Отриманий результат поділити на 100.

За підсумками розрахунків і проведення редукціона, приведена ціна постачальників:

 • Овостар Юніон – 14.у.о.;
 • Агрохолдинг Авангард – 15,3 у.о. ;
 • Золотоношська птахофабрика – 8 у.о. (кращий результат!)

Нам важко на 100% передбачити кого вибере Замовник, але ми побажаємо удачі Золотоношській птахофабриці за нестандартність підходів на шляху до успішного бізнесу.

А якщо серйозно, плюси нашого інструменту перед іншими відомими на ринку системами:

 • Постачальники торгуються кожен за своєю приведеною ціною;
 • Кожна ставка кожного постачальника перераховується в абсолютну ціну і порівнюється з такими ж абсолютними цінами інших постачальників;
 • Кращий з кращих по ходу редукціону\аукціону, визначається автоматично і блискавично; Абсолютно гнучке рішення, вбудований редактор формул, налаштування.

Такий функціонал є тільки у нас!

Подібні записи